środa, 21 maja 2014

017. Co mnie odpycha od niektórych blogerów? & czego nie lubię w niektórych blogach?

Witajcie kochani. 
Dzisiejszy wpis nosi tytuł: ,,Co mnie odpycha od niektórych blogerów? & czego nie lubię w niektórych blogach? ". Większość z Was zapewne domyśla się o czym dokładnie będzie ten wpis. Jeżeli ktoś nie wie, to czytając ten wpis dowiecie się o co chodzi.
~~~~~
Ostatnio na blogspocie pod każdym, ale to każdym! dominują komentarze tego typu:

"Super wpis. Wpadniesz do mnie na bloga?
<link bloga>
Obs, obs? "
● "Obs za obs", "Kom za kom" jest teraz bardzo popularne na blogach, aż huczy o tym w grupach na facebook'u. Z tego co widziałam wiele osób się "buntuje" i próbuje jakoś temu zaprzestać, jednak nie jest to za bardzo skuteczne.
Jak każdy (chyba) bloger wie, istnieje możliwość współpracy z różnymi firmami np. Orbit, albo jakieś odzieżowe - bardzo popularna obecnie jest firma Sheinside. Ale co z tego? do czego zmierzam?
Nikt z nas nie wie dlaczego Ci wszyscy "szaleją" za tymi obserwatorami. Powodów jest milion, ale według mnie wszystkim chodzi o te współprace. Dzięki dużej ilości obserwatorów bloger może starać się o współpracę. Więc o to w tym chodzi.
Chciałabym jeszcze dodać, że ja wolę mieć 5 obserwatorów, ale takich których nie zachęcałam aby zaobserwowali mnie, z własnej woli dodali się aby być na bieżąco z moimi wpisami, - to jest jak najbardziej uczciwe.
Wtedy komentarze pojawiają się nawet kilku zdaniowe i bez reklamy bloga. Podsumowując -
Według mnie opcja "obs za obs", "kom za kom" jest jak najbardziej bez sensu. 


● Bezsensowne, krótkie wpisy o temacie "Co dzisiaj robiłam?", "Co jadłam na śniadanie?" oraz analfabetyzm i użycie dużej ilości emotikonek staje się coraz bardziej nam znane.
Zacznijmy od bezsensownych wpisów. Ja toleruję to, że każdy może nie mieć pomysłu na napisanie posta, no ale nie musimy przecież pisać codziennie. Mi się wydaje, że powinno działać to na prostej zasadzie iż dajesz jeden wpis raz na tydzień, pod warunkiem że jest on z sensem i na temat.
Proponuję wszystkim pisać post i zapisywać w archiwum, ewentualnie później dokonać poprawek no i następnie opublikować. Jeśli ktoś znajdzie pomysł w szkole - to niech wyciągnie zeszyt i zanotuje, a później przepisze na blogspota.
Przechodzimy teraz do analfabetyzmu. Jest to strasznie denerwujące i irytujące. Ja rozumiem, że jakaś osoba jest dyslektykiem albo popełnia drobne błędy, no ale można poprosić o pomoc osobę starszą aby przeanalizowała ten tekst i ewentualnie poprawiła go, tak aby nadawał się na dodanie.
Jednak czasem spotyka się na blogach osoby, które piszą specjalnie błędy ortograficzne tzw. "pokemony".
Nie wiem jaki sens tego jest, ale jak ktoś już chce rzeczywiście pisać tego bloga to niech się przyłoży!
Oczywiście, że czytelnik nie domyśli się co dane słowo oznacza np. popularne słowo "swag".
Teraz czas na ,,ostatnią dawkę" czyli - nadmiar emotikonek. Zdarza nam się (niestety) czytać takie wpisy, gdzie co zdanie pojawiają się "emotki", to również jest problem w czytaniu (przynajmniej ja tak uważam). Pewnie myślicie, że w ogóle macie nie stosować "buziek". Ależ oczywiście, że można! sporadycznie, ale można, tylko nie co jedno zdanie. Dodam jeszcze, że ja także lubię wstawiać emotikonki, ale robię to z umiarem (i do pisania postów już ich nie używam).

● Kolejną rzeczą, która mnie odpycha od czytania posta na blogu są zdjęcia robione w brudnym lusterku - zwane potocznie ,,sweet focie". Kompletnie nie rozumiem, jak można takie zdjęcia wstawiać na blogger'a i żeby widzieli to wszyscy czytelnicy, od razu wychodzą z tego bloga i pozostawiają słabe wrażenie.

*Te punkty odnosiły się po części do wpisów na bloggera.*
D. 

4 komentarze:

 1. Nareszcie wpis, który jest konkretny i ciekawy :) Wszystko, co tutaj powiedziałaś, jest dobrze rozpisane. Masz rację- z komentarzami typu "obs za obs" nie da się żyć. Emotikony utrudniają czytanie tekstu więc i tu masz słuszność (ja także nie używam od jakiegoś czasu). Niektóre błędy ortograficzne, które niektórzy popełniają w najprostszym wyrazie, załamują. Wpis bardzo ciekawy i chcę więcej tego typu postów na twoim blogu. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mi bardzo miło, jednak dwa dni pisania postu jak najbardziej opylały się :)
   Postaram się dodawać więcej takich ciekawych postów! ;)

   Usuń
 2. Życiowy wpis. Obs za obs itp. to zwyczajne oszustwo jak dla mnie, zakłamanie! Są obserwatorzy, ale jaki w tym sukces? Cenią twoją prace na blogu, czy może też chcą mieć +xxx obs więcej?!
  Ogólnie z większością się zgadam. Tak samo denerwują mnie osoby, ktore ,,Mószom ;DDD zropidź :**błent w karzdym zdanió''. Jak dla mnie dysleksja niczego nie tłumaczy, ale cóż... Przeglądarka sama podkreśla błędne wyrazy.

  Jedyne z czym się nie zgodzę to te słit focie. Jak dla mnie to właśnie do tego jest blog, alby dzielić sie z innymi sowimi najlepszymi chwilami (oczywiście z umiarem).

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety prawda zaboli pokemonów XD ,masz rację w 100 % koleżanki z góry już wszystko powiedziały,a ja nie lubię powtarzać :D ,powodzenia w dalszym prowadzeniu bloga :)

  OdpowiedzUsuń